• آخرین بروز رسانی : 1400/09/08

اخبار > اهدای بیش از 26هزار واحد خون تا پایان مهرماه

 


  چاپ        ارسال به دوست

اهدای بیش از 26هزار واحد خون تا پایان مهرماه

کاهش میزان مراجعین داوطلبین اهدای خون در سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم،از ابتدای فروردین تا پایان مهرماه سال جاری 26هزار و 607نفر به مراکز اهدای خون قم مراجعه کردند که از این تعداد 21هزار و 526 نفر موفق به اهدای خون شدند.

از میان اهداکنندگان  13هزار و 346 واحد خون اهدایی مربوط به اهداکنندگان مستمر،است که نزدیک به 4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

در این هفت ماهه تنها759 نفر را از اهدا کنندگان را  بانوان تشکیل میدهند که نسبت به مدت مشابه سال قبل نیم درصد کاهش داشته است.در مجموع 3و نیم درصد کل اهدا کنندگان را بانوان تشکیل میدهند .

همچنین در این مدت، 4هزار و 200واحد خون به شبکه خونرسانی کشور ارسال شده است که کاهش 44 درصدی داشته است.

در سال جاری 34 هزارو793 واحد خون و فراوردهای خونی به بیمارستان های استان ارسال گردیده است که بیش از3 درصد رشد داشته که حاکی از افزایش نیاز بیمارستانی به خون و فراورده های خونی را نشان میدهد.

گفتنی است نیاز به خون و فرآورده‌های آن همیشگی، مستمر و مدت زمان نگهداری آن محدود است،  با توجه به کاهش موج کرونا و افزایش اعمال جراحی‌ها در استان نیاز به خون نیز افزایش یافته است و به همین علت از شهروندان قمی درخواست می‌کنیم برای اهدای خون اقدام کنند و یاری کننده انتقال خون و نجات‌دهنده بسیاری از بیماران باشند.

توضییح اینکه تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی در مراکز اهدای خون قم با دقت رعایت می‌شود و مردم هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

همچنین کسانی که واکسن‌های آسترازانکا و اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند تا دوهفته از اهدای خون معاف هستند و بعد از ۱۴ روز شرایط اهدای خون را دارند و تزریق دیگر واکسن‌ها منعی برای اهدای خون ندارد.

بهبودیافتگان کرونا نیز می‌توانند یک ماه بعد از بهبودی کامل برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

 


١٣:٣١ - چهارشنبه ١٩ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢٧٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج