• آخرین بروز رسانی : 1400/09/08

اخبار > سفیران اهدای خون فرهنگ سازان اهدای زندگی

 


  چاپ        ارسال به دوست

سفیران اهدای خون فرهنگ سازان اهدای زندگی

     به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم، دکترمرتضی نوریان در جلسه تجلیل از سفیران اهدای خون بیان کرد: هدف از این طرح تشویق به امر معروف است و علاوه بر احساس نوع دوستی به بیماران نیازمند جهت بهبودی کمک می کند.
مدیرکل انتقال خون قم با بیان اینکه اهدای قم یک صدقه جاریه برای فرد اهداء کننده است، ادامه داد: انتقال خون قم  از نظر فرآورده های خونی پاسخگوی صد در صد مراکز درمانی است.
نوریان افزود: میانگین ذخیره و نیاز پلاکت در مراکز انتقال خون قم نیز همواره بیش از 70 درصد بوده و در برخی اوقات تا 96 درصد نیز رسیده است.
وی اظهار داشت: فرهنگ و اقتصاد با میزان اهدای خون رابطه مستقیم دارد و هر جا که با اقتصاد ضعیف تری همراه است آمار مربوط به اهدای خون نیز در آنها پایین می باشد.
مدیرکل انتقال خون قم خاطرنشان کرد: میانگین اهدای خون در اروپا 39 به هزار نفر است و در این آمار در ایران 25 نفر به ازای هزار نفر است در حالی که این آمار در استان قم 28 نفر به ازای هر یکهزار نفر می باشد.
نوریان تصریح کرد: با کمک نخبگان و فرهیختگان در سطح استان می توان در جهت فرهنگ سازی و رشد داوطلبان اهدای خون گام برداشت
فرهنگ اهدای خون نیازمند تبلیغات مستمر است
دکترسید احمد حسین جنابان فوق تخصص قرنیه در قم و از سفیران اهدای خون، نیز با بیان اینکه اهدای خون را بنده یک اقدام انسانی الهی می دانم، اظهار کرد: من از اینکه بتوانم خونی برای یک فرد نیازمند اهدا کنم احساس آرامش می کنم و به همین دلیل هر سال اقدام به این امر می کنم.
وی افزود: در سطح استان قم و در بین مراکز پرتردد درمانی تبلیغی جهت اهدای خون وجود ندارد در حالی که توسعه تبلیغات و فرهنگ سازی می تواند بسیاری از ظرفیت های موجود را برای رفع نیازهای آتی استان و کشور پای کار بیاورد.
جنابان یادآور شد: از ظرفیت افراد تاثیرگذار ملی و استانی به ویژه خطبا و واعظان مذهبی نیز می توان برای فرهنگ سازی اهدای خون استفاده کرد؛ اهدای خون یک صدقه جاریه است و نفع آن به افراد نیازمند می رسد.
این فوق تخصص چشم تاکید کرد: با فرهنگ سازی طی سالهای گذشته رویه خداسپندانه اهدای عضو در کشور در روند مطلوبی قرار گرفته و جان بسیاری از بیماران در معرض مرگ از طریق این اقدام نوع دوستانه نجات داده می شود.

گفتنی است در راستای ترویج این اقدام نوع دوستانه و الهی طرح "سفیران اهدای خون" در حال اجراست و در همین خصوصاز دکتر جنابان تقدیر بعمل آمد و افرادی مانند حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی از وعاظ معروف حوزه علمیه قم، حسین کبابی از اهالی رسانه نیز بزودی مورد تقدیر قرار می گیرند.


١٠:٥٩ - پنج شنبه ١٣ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢٦٢٣    /    تعداد نمایش : ٧٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج