• آخرین بروز رسانی : 1400/06/22

اخبار > کاهش نگران کننده اهدای خون

 


  چاپ        ارسال به دوست

کاهش نگران کننده اهدای خون

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم در 5 ماهه اول سال جاری اهدای خون در استان قم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

محمد نسرین فرد مسول روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم با اشاره به اینکه اهدای خون  امری لازم، ضروری و همیشگی است ، افزود: در پنج ماه اول امسال، با افت اهدای خون در استان مواجه هستیم به گونه‌ای که در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۶ درصد اهدای خون در قم کاهش یافته است.

در تیرماه امسال با کاهش ۲۰درصدی و در مرداد ماه نیز با کاهش ۱۱ درصدی اهدای خون نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه هستیم که ادامه این روند نزولی بسیار نگران کننده است.

وی افزود:اگر چه میزان اهدای خون در پنج ماه نخست امسال در استان کاهش ۴.۶ درصدی را نشان می‌دهد، ولی همزمان در این مدت با افزایش حدود ۱۳ درصدی مصرف خون در مراکز بیمارستانی استان مواجه هستیم.

مسول روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم ادامه داد: در مرداد ماه امسال سه هزار و ۹۱۹ نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد سه هزار و ۱۲۵ نفر موفق به اهدای خون شدند که این آمار از نظر تعداد مراجعه کننده ۸.۵ درصد و از نظر اهدای خون ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

نسرین فرد حفظ پایداری شبکه خون رسانی کشور را یکی از الزام‌های مهم تامین خون مورد نیاز بیماران دانست و تاکید کرد: به دلیل کاهش اهدای خون و از طرفی افزایش مصرف خون در مراکز درمانی استان، ارسال خون از قم به شبکه خون رسانی کشور کاهش ۹۱ درصدی را در مردادماه جاری نسبت به سال گذشته به ثبت رسانده است.

روابط عمومی اداره کل انتقال خون قم گفت: با توجه به نیاز همیشگی بیماران به خون و فرآورده‌های آن و ضرورت اهدای مستمر خون در تمامی ایام سال درخواست ما ادامه استمرار اهدای خون در استان است.

 


١٤:١٢ - شنبه ١٣ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ٢١٩٥٦    /    تعداد نمایش : ٣٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج