• آخرین بروز رسانی : 1400/02/22

اخبار > اهدای خون توسط 40 هزار نفر در سال 99

 


  چاپ        ارسال به دوست

اهدای خون توسط 40 هزار نفر در سال 99

مدیرکل انتقال خون قم گفت: سال گذشته، حدود ۴۰ هزار واحد خون در این استان اهدا شد که این آمار نسبت به سال ۹۸، ۲.۳ درصد افزایش ‌یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم،دکترمرتضی نوریان در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در سال ۹۹، حدود ۳۹ هزار نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون استان مراجعه کرده‌اند که این آمار نیز نسبت به سال ۹۸، ۳.۳ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از ۳۹ هزار و ۹۶۴ شهروند نوع‌دوستی که در سال گذشته موفق به اهدای خون خود شدند،‌ حدود ۵۹ درصد آن‌ها ازجمله اهداکنندگان مستمر بوده‌اند.

مدیرکل انتقال خون قم اظهار داشت: اگر چه در ماه های ابتدایی سال گذشته به دلیل افزایش مصارف بیمارستانی و از طرفی کاهش اهدای خون ناشی از شیوع کرونا، با مشکلاتی مواجه شدیم ولی اداره کل انتقال خون استان با همراهی اهداکنندگان نوع‌دوست توانست ذخایر خونی خود را در سطح قابل اطمینانی حفظ کند و به کمک بیماران استان‌های دیگر نیز بشتابد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۵۸ هزار و ۲۱۰ واحد خونی به بیمارستان های استان ارسال شد که این آمار نسبت به سال ۹۸ حدود ۱۰ درصد رشد را نشان می دهد.

وی با تأکید بر این‌که ذخیره خونی استان باید همواره در یک سطح استاندارد قرار داشته باشد، افزود: به دلیل این‌که زمان ماندگاری خون محدود است، امکان ذخیره خون در مدت طولانی وجود ندارد به همین دلیل باید اهدای خون به‌صورت مرتب و مستمر صورت گیرد.

مدیرکل انتقال خون قم با تأکید بر این‌که خون و فرآورده‌های آن جایگزین مصنوعی ندارد افزود: با توجه به نیاز مستمر بیماران مختلف ازجمله بیمارانی دیالیزی و تالاسمی و مجروحان ناشی از تصادف‌های رانندگی، از مردم نوع‌دوست استان که از سلامت برخوردار هستند، درخواست داریم تا این بیماران را در این ایام تنها نگذارند.

وی با تاکید بر این‌که وضعیت ذخیره خون استان به‌صورت لحظه‌ای پایش می‌شود، گفت: همچنین در سال ۹۹، ۱۱ هزار و ۷۶۹ واحد خونی به شبکه خون رسانی کشور ارسال شده است .

 

 


١٠:٣٢ - سه شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٠    /    عدد : ١٩٨٩١    /    تعداد نمایش : ٣٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج