• آخرین بروز رسانی : 1400/02/22

اخبار > ساعات کار مرکز اهدای خون روح‌الله در نوروز1400

 


  چاپ        ارسال به دوست

ساعات کار مرکز اهدای خون روح‌الله در نوروز1400

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم، مرکز انتقال خون روح الله قم در ایام نوروز پذیرای مردم نوع دوست و نیکوکار خواهند بود.

مرکز انتقال خون روح الله قم واقع در میدان روح الله جنب دبیرستان امام صادق علیه السلام در ایام  نوروز1400 به غیر از روز های جمعه و۱۳ فروردین در بقیه روزها از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ پذیرای اهدا کنندگان است.

با توجه به نیاز همیشگی بیماران به خون و فرآورده‌های آن و ضرورت اهدای مستمر خون در تمامی ایام سال و ایام تعطیلات نوروزی، درخواست ما ادامه داشتن استمرار اهدای خون در این ایام است.

هیچگونه نگرانی و تهدیدی برای ابتلای مراجعه کنندگان به این ویروس در مراکز انتقال خون قم وجود ندارد،یکی از شرط‌های مهم برای اهدا خون،‌سلامتی کامل و نداشتن علایم آنفلوانزا و سرماخوردگی است که این موضوع موجب شده تا مراجعه کنندگان به مراکز اهدای خون از سلامتی بالاتری نسبت به سایر اماکن برخوردار باشند.

اداره کل انتقال خون نهایت دقت را برای سلامت افراد اهداکننده خون مبذول داشته و تا از این سلامت کامل اطمینان پیدا نکند، اقدام به گرفتن خون ازداوطلبان اهدای خون نخواهد کرد.

از مردم و جوانان نوع‌دوست استان که علایم بیماری را نداشته و از سلامت مطلوب برخوردارند، درخواست داریم با توجه به اهمیت حفظ ذخایر خونی استان در سطح استاندارد، در این ایام به مراکز اهدای خون قم مراجعه کنند.

خون و فرآورده‌های آن جایگزین مصنوعی ندارد و منبع دسترسی به آن تنها خون هم نوعان و انسان‌های دیگر است و چون زمان ماندگاری خون محدود است، امکان ذخیره خون در مدت طولانی وجود ندارد به همین دلیل باید اهدا خون به صورت مرتب و مستمر صورت گیرد.

 افراد بعد از اهدای خون می‌توانند با نوشیدن مایعات تا دو الی سه ساعت، حجم خون ازدست‌رفته را به گردش خون خود بازگردانند و هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد

 

 


١٢:٠٥ - پنج شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٩    /    عدد : ١٩٨٤٥    /    تعداد نمایش : ١٥٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج