چاپ        ارسال به دوست

درهفته حجاب و عفاف اداره کل انتقال خون استان قم مطرح شد:

آثار و نتایج مهم عفاف و حجاب در جامعه، ایجاد سلامت و آرامش روانی است

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم،جلسه حجاب و عفاف با حضور  دکتر نوریان مدیرکل وحجه الاسلام والمسلمین تحیری امام جماعت ، فرمانده بسیج اداره و تعدای از مسولین در روز حجاب و عفاف در دفتر مدیریت برگزار شد

   حجه الاسلام والمسلمین تحیری استاد حوزه وامام جماعت اداره کل وضعیت حجاب کارکنان انتقال خون را مطلوب توصیف نمود و افزود با قبول عفاف وحجاب بنیان خانواده مستحکم می شود.وی به آثارو نتایج مهم عفاف و حجاب در جامعه اشاره کرد  و وجود انرا دلیلی برایجاد سلامت و آرامش روانی برای آحاد جامعه دانست.

امام جماعت اداره کل انتقال خون ضمن اشاره به  نامگذاری‏‎  21تیرماه به نام روز ملی عفاف و حجاب ‏به مناسبت شهادت ۲ هزار نفر از معترضین به قانون کشف حجاب  در ۲۰ و ۲۱ تیرماه سال۱۳۱۴ در مسجد گوهرشاد صورت گرفته است؛ افزود: کسانی که عفت داشته باشند ارزش ومنزلتشان زیاد خواهد شد و حجاب زن را به رتبه عالی معنویت خواهد رساند.وی حجاب و عفاف را برای مردان و زنان ضروری دانست وگفت:

رعایت  حجاب و عفاف از ابتدای کودکی و د ر راستای فرهنگ سازی باید از درون خانواده ها شروع شود و خانواده ها با تربیت درست و اسلامی از همان کودکی عفاف و حجاب را به فرزندان خود یاد دهند.

 در ادامه این جلسه دکتر نوریان ضمن گرامیداشت شهدای عرصه عفاف و حجاب و پاکدامنی و به‌ویژه شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد که به‌دلیل اعتراض به کشف حجاب در دوران پهلوی اول به شهادت رسیدند، گفت:حجاب  و عفاف در امتداد هم هستند وما یک وظیفه در این خصوص در اداره داریم و یک وظیفه در جامعه و اینکه بگوییم حجاب وعفاف ظاهر هست نیست. بعضی موارد دیگر نیز همراه با آن است. کسی که عبادت های روزانه را انجام می دهد و از خود مراقبت می کند بطور مثال غیبت نمی کند دروغ نمی گوید یقینا مراقب حجابش نیز هست.ما باید در اداره نیز این خصوص کار کنیم که مراقبت بیشتری از خودمان بکنیم.

در سطح جامعه نیز با کوچکترین موارد می شود شروع کرد یطور مثال با رد نشدن از چراغ قرمز ،این شاخص ها کمک می کند به رعایت شعائراسلامی.ابعاد اسلام تک بعدی نیست رعایت همه موارد مثلا اجتماعی ،انسانی است و اشخاص در رده های مختلف باید مراقبت کنند و هر چه بیشتر مراقبت کنند سایر موارد نیز ریشه می دواند و فرهنگ می شود.

توصیه من به خودم این است که ارزش ها تبدیل به ضد ارزش نشود از خودمان شروع کنیم. باید در خودمان کار کنیم تا این موارد در بین همکاران نیز رشد کند.

در انتهای جلسه مواردی جهت ترویج فرهنگ عفاف وحجاب دراداره کل مصوب شد.


١٣:١١ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤١٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج