چاپ        ارسال به دوست

همکاری مستمر انتقال خون و جمعیت هلال احمر استان قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم ،مدیرعامل جمعیت هلال احمر در دیدار با مدیر کل انتقال خون استان آمادگی خود را جهت همکاری مستمر در تامین خون سالم و کافی اعلام نمود.

در این جلسه ای مشترک  که درفتر مدیرکل انتقال خون استان قم همزمان با هفته قوه قضاییه در تیرماه سال1396  صورت گرفت ،دکتر نوریان مدیر کل انتقال خون استان قم ضمن تشریح فعالیت های نوین این اداره کل جهت ارتقا خدمت به مردم شریف استان به دو فعالیت و اقدام مشترک اشاره نمود و افزود:

ما علاوه بر این همکاری های که صورت می گیرددر دو مورد می توانیم تعامل خوب و مستمری داشته باشیم.یکی از این موارددر مواقع بحرانی است که هلال احمر می تواند یک گروه تخصصی با گروه های خونی مشخص جهت اهدای خون معرفی کند بصورتی که گروه خونی این افراد از قبل شناخته شده باشد.

گروه دیگر افرادی از داوطلبان هستند که  آموزش های لازم در زمینه دریافت خون از اهدا کنندگان دیده باشند و در مواقعه ضروری و در بحران ها به همکاری با انتقال خون اقدام نمایند. این گروه ترجیحا از رشته هایی مانند پرستاری و علوم آزمایشگاهی باشند کارایش بیشتر است. این اقدامات مشترک باعث ارتقای کیفیت خدمت به مردم می گردد.

دکتر گلفشان مدیرعامل جمعیت از آمادگی اعضای داوطلب هلال احمر جهت اهدای خون در تمامی روز های سال خبر داد.وی با توجه به اشتراک فعالیت‌های این جمعیت با سازمان انتقال خون تفاهم‌نامه همکاری بین مدیران دو دستگاه با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون سالم را موفق دانست و افزود شاخص اهدای خون بیشترین امتیاز را در بین داوطلبان هلال احمر در نمرات دارد.

در این جلسه ؛ علیمردانی معاون جمعیت هلال احمر ضمن ارائه گزارشی از همکاری این سازمان با انتقال خون گفت:در سال1395بیش از 1500 نفر داوطلب اهدای خون بودند که به دلیل مشکلات و موانع 600 نفر از آنان موفق به اهدای خون شدند.

داوطلبان هلال احمر علاقمند مشارکت بیشتر با این اداره کل هستند.بدلیل اینکه یکی از اولویت های این سازمان اشاعه فرهنگ اهدای خون در میان مردم خصوصا جوانان است.البته تفاهم نامه انتقال خون با جمعیت باعث شد برخی موانع اهدای خون بیشتر داوطلبان برداشته شود.

دکتر نوریان در انتها از هلال احمر بدلیل  فعالیت‌های خیرخواهانه و همکاری در خدمت رسانی موثر تر به مردم تقدیر نمود.


١٣:٠٨ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤١٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج